Przedszkolaki z wybranych grup przedszkolnych   przystąpiły do  Piątej edycji  ogólnopolskiej akcji #sadziMy organizowanej przez Nadleśnictwo Miękinia  Lasy Państwowe odbywającej  się 2 i 3 października 2023r. Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali łącznie milion sadzonek  sosny, buka, jawora i lipy.

Celem akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

Dzieci pod bacznym okiem pani wicedyrektor i pana konserwatora posadziły drzewka w otoczeniu placu zabaw.  Zasadzono 25 sadzonek drzew sosny, które dzieci przyniosły z  Nadleśnictwa w Miękini, resztę sadzonek dzieci wzięły, aby wspólnie z rodzicami zasadzić koło swoich domów. Będziemy pielęgnować i obserwować rozwój sadzonek pamiętając przy tym, że ochrona i sadzenie drzew jest przesłaniem dla każdego z nas.