W piątek 29 września klasa 2a  gościła grupę Lisków z przedszkola na uroczystości czytelniczej. Drugoklasiści czytali młodszym kolegom
i koleżankom przygotowany fragment baśni pt. „Brzydkie kaczątko”. Liski spisały się na medal, bardzo uważnie wysłuchały fragmentu baśni. Obejrzały piękne ilustracje wykonane przez uczniów oraz skosztowały pysznych przysmaków.

Głośne czytanie jest trudną sztuką. Wymaga dokładności oraz pięknej dykcji, umiejętności ciekawego modulowania głosu, czytania w dobrym tempie oraz właściwego natężenia barwy głosu - drugoklasiści świetnie sobie z tym poradzili. Brawa dla nich!

Zachęcamy wszystkich, dużych i małych do głośnego czytania, bo jak powiedział Kornel Makuszyński : „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy który (...) życie napełnia światłem, a (...) serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru”