Dnia 23 kwietnia br., w naszym Przedszkolu odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pt. „Z Ekologią na Ty”.

W konkursie brały udział dzieci 6-letnie z Przedszkola w Lutyni, w Pisarzowicach i w Miękini. Głównym celem konkursu było kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko, wdrażanie nawyków segregowania odpadów i umiejętności sprzyjających zachowaniom proekologicznym a także współpraca w zespołach.

W atmosferze rywalizacji, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy, przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą
z zakresu ekologii podczas segregacji odpadów, w trakcie rozwiązywania licznych zagadek i rebusów, rozpoznawaniu odgłosów w przyrodzie, układaniu obrazka z części. Również brały udział w konkursie zręcznościowym z wykorzystaniem rybek i wędki. Za każde dobrze rozwiązane zadanie dzieci miały przyznany punkt w postaci kwiatka, którego przyklejały na kartkę. Miłym przerywnikiem pomiędzy konkurencjami były zabawy integracyjne przy muzyce i wspólny poczęstunek. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały dyplom i nagrody.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom  i jednocześnie sponsorom nagród w składzie: Pan Jan Marian Grzegorczyn - Burmistrz Gminy Miękinia; Pani Ewelina Mazurkiewicz - Dyrektor Samorządowego Zespołu Oświaty w Miękini; Pani Katarzyna Basa - Nadleśnictwo w Miękini; Pani Dyrektor Małgorzata Biszczak-Kunik, Pani Wicedyrektor Marzena Wantuch i Pani Wicedyrektor Katarzyna Strąk - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miękini. Dziękujemy również za pełnienie funkcji członków Komisji i wspólną zabawę.

Organizatorzy konkursu: Jolanta Walkiewicz, Anna Rużyło, Grażyna Dudycz