Na początku marca, dzieci z grupy Groszki, Chmurki, i Biedronki przyszły do przedszkola ubrane inaczej niż zwykle.   Dziewczynki miały  piękne  sukienki ozdobione  biżuterią, na głowach  widniały kolorowe  kapelusze, a na ramionach połyskiwały paski od stylowych torebek. Chłopcy zaś prezentowali się w szykownych koszulach, które ozdabiały krawaty bądź muchy oraz gustownych marynarkach i kapeluszach.
Był to wyjątkowy czas, ponieważ obchodziliśmy Dzień Damy i Dżentelmena. Dzieci dowiedziały się, że każdy może być damą lub dżentelmenem wystarczy odznaczać się wysoką kulturą osobistą to znaczy: dbać o kulturę słowa, wygląd zewnętrzny, być miłym i koleżeńskim, kulturalnie zachowywać się przy stole – nie rozmawiać z pełną buzią, nie mlaskać, umieć zachować się i w różnych sytuacjach wobec rówieśników  jak i osób starszych oraz chętnie służyć pomocą innym, a co najważniejsze używać  magicznych słów – proszę, dziękuję, przepraszam.