,,Masz tę moc!” – książeczka o koronawirusie dla dzieci

Drodzy Rodzice, zachęcamy do zapoznania się z ciekawą propozycją książeczki dla dzieci, która może pomóc zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać. Napisana jest w sposób przystępny, odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Krótkie, proste zdania uzupełniają duże, kolorowe ilustracje. Twórcy książeczki tłumaczą, czym są wirusy i jak można się nimi zarazić. Pokazują też, jak ważna jest dbałość o higienę, częste mycie rąk, ograniczenie bezpośrednich kontaktów z osobami starszymi – nawet dziadkami. Zalecenia WHO oraz Ministerstwa Zdrowia zaprezentowane zostały w formie atrakcyjnej dla dzieci. Wizerunek koronawirusa nie wywołuje strachu, twórcy pomagają też oswoić się z coraz częstszym na ulicach widokiem lekarzy czy pracowników Sanepidu w kombinezonach ochronnych. Po lekturze znika niepokój, utrwalone  zostają zaś zasady związane z dbałością o zachowanie higieny.

Tu znajdziesz tę książeczkę w formacie PDF