Wyróżnienie dla Wojtka Pigasa w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Nie dla śmieci w lesie

Wojewódzki Konkurs plastyczny ,,Nie dla śmieci w lesie” organizowany był przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu. Partnerem konkursu bya firma Chemeko System.

Informacje o konkursie przekazało naszemu Przedszkolu Nadleśnictwo Miękinia, z prośbą o jego rozpropagowanie, co z miłą chęcią, w ramach przyjaznej współpracy uczyniliśmy.

Konkurs skierowany był nie tylko do dzieci przedszkolnych, ale także do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Indywidualne prace konkursowe pod hasłem „Nie dla śmieci w lesie” należało dostarczyć do10.12.2020 r. Mogły być one wykonane dowolną techniką, w formacie A4.

Po obejrzeniu 321 prac nadesłanych na konkurs, komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

• Przedszkole – dzieci młodsze
  • Przedszkole – dzieci starsze
  • I ​szkoły podstawowe klasy I – III
  • II ​szkoły podstawowe klasy IV – VI
  • III​szkoły podstawowe klasy VII – VIII
  • IV​szkoły ponadpodstawowe

Miło jest nam poinformować, że w gronie wyróżnionych, w kategorii Przedszkole-dzieci starsze - znalazł się Grzesiu Pigas, który uczęszcza do grupy Smerfów.

(wyniki konkursu na stronie: lop.wroclaw.pl/2020/12/30/wyniki-konkursu-nie-dla-smieci-w-lesie/)

W konkursie brał udział także jego młodszy brat - Wojtuś Pigas, z grupy Nutki.

Chłopcy bardzo się starali, przygotowując swoje prace. Zapewne pomógł im w tym fakt, że spędzają bardzo dużo czasu z rodzicami, wędrując po górach i zdobywając Koronę Gór Polski. Dobrze znają zasady dbania o środowisko i zachowywania czystości w lesie. Znając te zasady, chłopcy zawsze zachowują się odpowiedzialnie podczas górskich wypraw, dając tym samym również przykład innym.

Gratulujemy serdecznie Grzesiowi!!!

Jesteśmy dumni także z pierwszych tak ważnych kroków konkursowych naszego 4 – latka Wojtusia.

Dziękujemy też rodzicom chłopców, że zachęcili swoich synów do udziału w konkursie.

Banaszkiewicz, A. Rużyło

Grześ Pigas, Smerfy - wyróżnienie