17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół dorysowując sobie wąsy i uszy oraz zakładając opaski z kocią podobizną. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne rasy kotów,

zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach. Dzieci wykonywały także różnorodne zadania, takie jak: nawijanie kłębka wełny, naśladowanie kocich zachowań, czy też układanie wyrazu - ,,kot” z rozsypanki literowej. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.