W piątek postanowiliśmy symbolicznie, świętować „Powitanie wiosny”. Sala zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów. Przedszkolaki przystrojone w kolorowe stroje, piosenkami, zabawami, konkursami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, bogini zła i srogiej zimy. Wszyscy bawili się wspólnie z wykonanymi kukłami Marzanny i śpiewali piosenki na pożegnanie zimy. Chociaż zima nie chce ustąpić, to i tak musi odejść, bo takim prawem rządzi przyroda i kolejna pora roku musi nadejść. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci i słowami piosenki o czekającym ją losie: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”, oznajmiły, że już najwyższy czas pożegnać zimę.

Pomimo odczuwalnego zimna, wszystkich ogarnęła spontaniczna radość.

Tu możesz zobaczyć jak witaliśmy wiosnę